مجموعه بازی Assassin’s Creed (اساسینز کرید)

مجموعه بازی اسیسنز کرید Assassin's Creed

مجموعه بازی Assassin’s Creed (اساسینز کرید)

Assassin’s Creed اساسینز کرید نام یک مجموعه بازی ویدئویی در سبک ترکیبی مخفی‌کاری، اکشن ماجراجویی و جهان‌باز است. این بازی توسط استودیوی یوبی‌سافت مونترآل (Ubisoft Montreal) توسعه یافته و به وسیلهٔ یوبی‌سافت (Ubisof) منتشر شده‌است. اساسینز کرید در نوامبر ۲۰۰۷ برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۳ و ایکس‌باکس ۳۶۰ انتشار یافت و نسخهٔ مایکروسافت ویندوز آن نیز در ۸ آوریل ۲۰۰۸ منتشر شد. نسخه‌ی فرعی و پیش‌درآمد این بازی برای نینتندو دی‌اس به نام اساسینز کرید: تاریخچه الطائر (Assassin’s Creed: Altaïr’s Chronicles) در ۵ فوریه ۲۰۰۸ عرضه شد.

مجموعه بازی اسیسنس کرید Assassin's Creed
مجموعه بازی اسیسنس کرید Assassin’s Creed

Assassin’s Creed به فارسی نام‌های زیادی از جمله؛ کیش یک آدم‌کش، کیش حشاشین، عقیدهٔ حشاشین، عقیده قاتل یا فرقه حشاشین یا فرقه‌ی قاتلین دارد. در واقع واژه Assassin از ریشه‌‌ عربی یا به‌نوعی فارسی حشاشین (به معنای دارو فروشان) گرفته‌شده است.

مجموعه بازی اسیسنز کرید Assassin's Creed

 

داستان سری بازی Assassin’s Creed واقعی ست. حشاشین نام یک گروه ایرانی بوده که در زمان‌ صلیبیون بهترین قاتلین زمان خود بودند و رهبر آنها حسن صباح نام داشته است. مقر اصلی آن‌ها قلعه الموت بوده که در قزوین قرار دارد. نام اصلی این فرقه‌ اسماعیلیه بوده است.

داستان بازی Assassin’s Creed در دو زمان ۲۰۱۲ میلادی و جنگ صلیبی سوم (۱۱۹۱) در سرزمین مقدس رخ می‌دهد. شخصیت اول آن در زمان حال، فردی به نام دسموند مایلز و در زمان گذشته، یکی از اعضای فرقه حشاشین به نام الطائر بن لا أحد است. دسموند زندگی جدش را با کمک دستگاهی به نام «آنیموس» شبیه‌سازی و بازآفرینی می‌کند. الطائر، از اجداد او، یک حشاشی ماهر در دوران جنگ صلیبی سوم بوده که به دلایلی آبروی خویش را در جامعه حشاشین از دست می‌دهد و برای بازگردانی این آبروی از دست رفته، باید مأموریت‌های متفاوتی را به اتمام برساند. بازیکن آزادانه الطائر را در چهار شهر دمشق، اورشلیم، عکا و مصیاف کنترل می‌کند. انجمن مخفی حشاشین از نزاریه و رمان الموت الهام گرفته شده‌است. این بازی اولین نسخه از مجموعه بازی‌های اساسینز کرید به‌شمار می‌رود.

مجموعه بازی اسیسنس کرید Assassin's Creed

اساسینز کرید در نمایشگاه رسانه و تجارت ‌E3 در سال ۲۰۰۶ از طرف منتقدان به عنوان بهترین بازی اکشن ماجراجویی انتخاب شد. سپس در سال ۲۰۰۹ ادامه‌ای برای این بازی با عنوان اساسینز کرید ۲  منتشر شد. پس از آن به دلیل محبوبیت زیاد و فروش خوب بازی فرقه‌ی قاتلین، ساخت نسخه‌های مختلف آن تا سال ۲۰۲۰ و انتشار نسخه‌ی (اساسینز کرید: والهالا) ادامه یافت.

مجموعه بازی اسیسنز کرید Assassin's Creed
 بازی Assassin’s Creed: Valhalla

در مجموع بازی فرقه‌ی قاتلین مورد ستایش قرار گرفته و در نقدها امتیازات خوبی دریافت کرده است. منتقدین از روایت داستان، جلوه‌های تجسمی، طراحی هنری و نوآوری در خلق یک مالکیت حقوقی، تقدیر کرده‌اند، و البته تنها به دلیل داشتن ماهیت تکراری گیم‌پلی آن را مورد انتقاد قرار داده‌اند.

 

در انتها لیست کامل بازی‌های Assassin’s Creed را به ترتیب سال انتشار مشاهده می کنید. برای مشاهده و معرفی هر بازی بر روی آن کلیک کنید.

 

 

  عنوان فارسی عنوان انگلیسی سال انتشار
۱ اساسینز کرید Assassin’s Creed ۲۰۰۷
۲ اساسینز کرید ۲ Assassin’s Creed II ۲۰۰۹
۳ اساسینز کرید: برادری Assassin’s Creed: Brotherhood ۲۰۱۰
۴ اساسینز کرید: افشاگری‌ها Assassin’s Creed: Revelations ۲۰۱۱
۵ اساسینز کرید ۳ Assassin’s Creed III ۲۰۱۲
۶ اساسینز کرید ۴: پرچم سیاه Assassin’s Creed IV: Black Flag ۲۰۱۳
۷ اساسینز کرید: وحدت Assassin’s Creed: Unity ۲۰۱۴
۸ اساسینز کرید: سندیکا Assassin’s Creed: Syndicate ۲۰۱۵
۹ اساسینز کرید: ریشه‌ها Assassin’s Creed Origins ۲۰۱۷
۱۰ اساسینز کرید: ادیسه    Assassin’s Creed: Odyssey ۲۰۱۸
۱۱ اساسینز کرید: والهالا Assassin’s Creed: Valhalla‎ ۲۰۲۰

Logo TK Gold
پیوست به لیست انتظار با ثبت ایمیل و تعداد موردنیاز، به محض موجودشدن دوبارۀ کالا در انبار، از طریق ایمیل به شما اطلاع داده‌می‌شود.
WeCreativez WhatsApp Support
در صورت نیاز به ثبت سفارش از طریق واتسپ، عنوان کالای موردنظر و تعداد را همراه با نام و نشانی خود ارسال نمایید. 09202124727